تعمیر دستگاه پرینتر, مقالات

قیمت و خرید قطعات یدکی پرینتر اچ پی HP

قطعات یدکی پرینتر HP

HP یکی از بهترین تولید کننده‌های پرینتر در جهان است که محصولات آن طرفداران زیادی دارد. شما با خرید پرینتر اچ پی بعد از یک مدتی احتمالا به برخی از قطعات یدکی این محصول نیاز خواهید داشت. به همین دلیل سعی می‌کنیم در این مقاله به صورت کامل راجع به این موضوع صحبت کنیم که قیمت قطعات یدکی و مصرفی پرینتر اچ پی چقدر است و اصلا چه هستند؟ با ما همراه باشید.

فیوزینگ، یکی از قطعات یدکی پرینتر

احتمالا تا به حال به فرآیند چاپ دقت کرده و دیده باشید که در عرض چند ثانیه یک کاغذ از میان پرینتر عبور می‌کند و شکل‌های گرافیکی و متن‌ها و … به شکل ساده و آسانی در آن شکل گرفته‌اند. همانطور که حدس می‌زنید، قطعات و مجموعه‌های مختلفی سازنده پرینتر هستند که فرآیندهای مختلف آن را کنترل می‌کنند.

یکی از این قطعات که به آن نیاز داریم، فیوزینگ است! وسیله ای که نقشی حیاتی در فرآیند چاپ ایفا می‌کند و باعث می‌شود که تونر (کارتریج پرینترهای لیزری) در نقطه صحیح ذوب شود و با کمک گرما بر روی کاغذ قرار بگیرد. اگر فیوزینگ پرینتر شما دچار مشکل شده باشد، احتمالا قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

فرمتر اچ پی، یکی از بهترین قطعات مصرفی پرینتر

قطعات یدکی پرینتر

یکی دیگر از قطعات یدکی که شاید در پرینتر خود به آن نیاز داشته باشید، فرمتر است! این وسیله می‌توان به عنوان سازمان دهنده و دریافت کننده تونر و به تصویر کشیدن آ مورد استفاده قرار بگیرد. در اقع فرمرتر پس از بدست‌گیری اطلاعات و دیتاهای مورد نیاز از سیستم و سازماندهی جوهرها، اطلاعات را به سیستم کنترل موتور منتقل می‌کند که وظیفه ای مثل CPU در کامپیوتر دارد.

معمولا اگر مشکل یا اشکالی در قسمت فرمتر وجود داشته باشد، به آسانی نمی‌توان آن را تشخیص داد و اکثر افراد فکر می‌کنند که مشکل از سیستم یا قسمت نرم افزاری است. بهتر است در این زمینه از یک فرد حرفه ای حتما کمک بگیرید.

رول پرس پرینتر اچ پی، یکی دیگر از قطعات یدکی دستگاه چاپ

در مورد چاپگرهای لیزری بهتر است که این موضوع را در نظر داشته باشید که استفاده از فرآیند پرس خشک در پرینتر، باعث می‌شود که فرآیند چاپ صورت بگرد. این قطعه که فرآیند پرس خشک را برعهده دارد، فیوزینگ نام دارد. در واقع شما با کمک فیوزینگ، دستگاه خود را آماده به کار کرده و فرآیند چاپ را به بهترین شکل انجام می‌دهید. در این زمینه کمک گرفتن از یک فرد حرفه ای و توانا که با این فرآیند و دستگاه‌های آن آشنا باشد، می‌تواند کمک کند که در کوتاه‌ترین زمان، مشکلات شما شناسایی و برطرف شوند.

رول پرس پرینتر در دستگاه فیوزینگ وظیفه مهم و یکی از فرآیندهای اصلی را بر عهده دارد و باتوجه به نوع کارکرد دستگاه و تعداد دفعات استفاده، ممکن است بعد از مدتی دچار خرابی شود که نیاز به تعمیر یا تعویض آن وجود داشته باشد.

برد پاور پرینتر، وسیله ای پرکاربرد و جزو قطعات یدکی اچ پی

شاید برای شما هم پیش آمده که به صورت ناگهانی، پرینتر اچ پی شما خاموش شده و دیگر روشن نشود! یکی از دلایل و اصلی‌ترین علت‌هایی که چنین اتفاقی می‌افتد، خراب شدن برد پرینتر اچ پی است. در این مواقع یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، استفاده از برد پرینتر اچ پی جدید یا تعمیر برد پرینتر قبلی است.

قطعات یدکی پرینتر

کارشناسان و افراد  حرفه ای در صورتی که متوجه شوند، برد پرینتر اچ پی قابل تعمیر نیست، توصیه می‌کنند که شما از یک پرینتر اچ پی جدید استفاده کنید. برد پاور یا تغذیه پرینتر وسیله ای است که برای راه اندازی و استفاده از دستگاه کاملا ضروری بوده و بدون آن نمی‌توان از پرینتر استفاده و یا حتی آن را روشن کرد.

پد پرینتر لیزری HP

یکی دیگر از وسیله‌هایی که احتمالا به آن نیاز خواهید داشت، پد پرینتر لیزری است. وسیله ای که به صورت خودکار می‌تواند تغذیه شود و از تغذیه همزمان بیش از یک کاغذ می‌تواند جلوگیری کند. هر دستگاهی که سینی یا کشویی برای کاغذ دارد، بدون شک یک پد لیزری هم دارد.

در واقع برای فرآیند برداشتن کاغذ از روی سینی یا کشی کاغذ توسط دستگاه و جلوگیری از ورود دو دستگاه به صورت همزمان، سپریشن پد وجود دارد. اگر دستگاه شما به تازگی خراب شده‌است و شاهد وجود چند برگ به صورت همزمان در دستگاه خود هستید، توصیه می‌کنیم که حتما به فکر خرید پد پرینتر لیزری باشید.

نتیجه‌گیری: چرا باید در مورد قیمت قطعات یدکی پرینتر اچ پی اطلاعات داشته باشیم؟

بهتر است قبل از خرید هر نوع پرینتری بدون توجه به برند آن در مورد قیمت قطعات یدکی و لوازم مصرفی اطلاعات کافی داشته باشید تا تصمیم‌گیری بهتری برای خرید دستگاه بگیرید. این کار کمک می‌کند که در کمترین زمان‌های ممکن، هوشمندانه‌ترین تصمیم‌ها را برای خرید بگیرید. در این زمینه توصیه می‌کنیم که از افراد حرفه ای در این حوزه کمک بگیرید و از آن‌ها برای خرید قطعات جدید کمک بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم، مهم‌ترین قطعات یدکی هر دستگاه پرینتر اچ پی مثل فیوزینگ، پد پرینتر لیزری یا سپریشن پد، برد پاور یا برد تغذیه پرینتر، فرمتر و رول پرس را به شما معرفی کنیم. در این زمینه اگر سوال، نظر یا تجربه ای دارید، می‌توانید در بخش نظرات، مطالب خود را با ما و دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *