مقالات

قیمت و خرید کارتریج اچ پی HP

قیمت و خرید کارتریج تونر اچ پی HP

کارتریج تونر، در پرینتر لیزری از نظر کیفیت و سلامت از سایر کارتریج پرینترهای موجود در بازار در درجه بهتری قرار دارد. در این مقاله درباره کارتریج پرینتر و انواع آن صحبت خواهیم کرد. تا بتوانید بهترین نوع این کارتریج را خریداری کنید. حتماً من از محصولات شرکت HP استفاده کرده‌اید. حتماً می‌دانید که شرکت HP با کیفیت‌ترین محصولات را تولید می‌کند، یکی از همین محصولات پر طرفدار، کارتریج اچ پی می‌باشد؛ بنابراین اگر تصمیم به خرید کارتریج HP را دارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کارتریج‌های اچ پی را بشناسید+عوامل موثر در قیمت آن‌ها

کارتریج تونر

پیش از آن که به معرفی کارتریج HP بپردازیم، بهتر است تعریفی از کارتریج را به شما ارائه کنیم. در تمامی پرینترها منبعی برای تأمین جوهر آن‌ها در نظر گرفته شده است که به آن کارتریج می‌گویند. در واقع می‌توان گفت کارتریج یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پرینتر می‌باشد. چرا که می‌تواند کیفیت چاپ و ماندگاری دستگاه پرینتر را تضمین کند. در بازار می‌توانید با بررسی ویژگی‌های کارتریج لیزری و کارتریج جوهرافشان می‌توانید کارتریج قیمت مناسب را خریداری کنید.

مخزن کارتریج‌های لیزری به واسطه تونر شارژ می‌شوند و مخزن کارتریج‌های جوهرافشان منبعی برای تأمین رنگ دستگاه چاپگر استفاده می‌شود. کارتریج جوهرافشان مدل HP از یک یا دو منبع جداگانه جهت نگه داری و تأمین جوهر پرینتر استفاده می‌شود. در این کارتریج اتصالات الکترونیکی به خوبی تعبیه شده‌اند، چرا که کارتریج برای وصل شدن به پرینتر HP دچار مشکل نشود.

سیستم‌های حرارتی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کارتریج می‌باشند که شرکت HP برای تولید انواع کارتریج‌ها از آن‌ها استفاده می‌کند. در نتیجه اگر دیدید در زمان کار با پرینتر کیفیت کار کاهش پیدا کرده است، باید به فکر تعویض آن باشید و یا برای شارژ مجدد آن به متخصصین شرکت HP مراجعه کنید. تا به اینجای مقاله متوجه شدید که با توجه به کاربردهای کارتریج جوهرافشان قیمت آن نسبت به کارتریج تونر ارزان‌تر است.

ویژگی‌های کارتریج تونر+راهنمای خرید کارتریج تونر

کارتریج لیزری یا تونر، از مدل‌های دیگر کارتریج‌های اچ پی است که در این چند سال گذشته بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته و توانسته جایگاه خود را در بازار رقابت پرینترها پیدا کند. در واقع کارتریج‌های لیزری از دو بخش درام و تونر تشکیل شده‌اند. البته در برخی از مدل‌های کارتریج HP این دو بخش در یک دستگاه قرار گرفته‌اند و در مدل‌های دیگر به صورت جداگانه. لازم به ذکر است که این عملکرد در کارتریج‌های جوهرافشان هم وجود دارد.

مهم‌ترین قسمت کارتریج اچ پی که توسط آن، دستگاه فرآیند چاپ را انجام می‌دهد، تونر کارتریج یا کارتریج لیزری است. شارژ تونر کارتریج به صورت مراحل درام صورت می‌گیرد و این شارژ شرایط را برای ذوب شدن تونر فراهم می‌کند که در نهایت باعث می‌شود دستگاه به واسطه غلطک اسناد را چاپ کند.

مشکلاتی که هنگام خرید کارتریج اچ پی HP باید به آن‌ها توجه داشته باشید

قیمت و خرید کارتریج تونر

کارتریج تونر

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، درام مهم‌ترین بخش کارتریج‌های اچ پی است و اگر ایرادی بر این قسمت وارد شود، شاهد چاپ بی کیفیت و نافرم صفحات خواهید بود، یکی از نشانه‌های وجود مشکل در کارتریج تونر، ایجاد شدن خط نازک و عمودی روی صفحات است. در چنین شرایطی نمی‌توانید به تعمیر درام دستگاه چاپ امیدوار باشید و تنها راهکار شما برای حل این مشکل تعویض درام است.

خطای کارتریج اچ پی جهت خالی شدن منبع دستگاه

به طور کلی قیمت پرینترها به نوع کارتریج بستگی دارد و اغلب خطاهای دستگاه هم به همین بخش مربوط می‌شود. به ویژه خطای مربوط به خالی شدن کارتریج HP که در سایر مدل‌های این دستگاه بسیار رایج است. دقیقاً زمانی که مواد مصرفی کارتریج کاهش پیدا می‌کنند، دستگاه خطاهایی را در این مورد اعلام می‌کند.

شما باید توجه داشته باشید که خالی بودن کارتریج به مدت طولانی می‌تواند به چاپگر آسیب وارد کند؛ بنابراین هیچ وقت نگذارید کارتریج تونر تا مدت زیادی خالی بماند. بهتر است هر چه سریع به فکر شارژ مجدد آن باشید.

کارتریج HP و تاثیر خط خوردگی روی آن

پس از تهیه کارتریج و استفاده از آن باید نکته‌ای را رعایت کنید و آن تمیز بودن درام کارتریج است. در صورتی که روی کارتریج خط خوردگی ایجاد شود، اسناد چاپی هم دچار مشکل خواهند شد. این مشکل برای انواع کارتریج تونر به وجود می‌آید، اما به طور کلی باید به یاد داشته باشید که خط خوردگی روی کارتریج‌های لیزری، نشان می‌دهد این دستگاه دچار مشکلاتی شده که باید برای برطرف کردن آن‌ها اقدام کنید. بی توجهی و سهل انگاری در نگه داری از کارتریج تونر باعث می‌شود که در آیند برای تعمیر بخش‌های مختلف آن هزینه‌های زیادی را بپردازید.

جمع بندی

قیمت و خرید کارتریج تونر اچ پی HP

کارتریج تونر

در این مقاله درباره نکات مهم پیرامون خرید کارتریج تونر صحبت کردیم و توضیحاتی را به عنوان راهنمای خرید این دستگاه در اختیار شما گذاشتیم. انواع کارتریج در جهان شامل کارتریج اصل، بازتولید، بازیافتی و دوباره پر شده می‌باشد که تنها دو نوع آن یعنی کارتریج تونر اصلی و طرح در ایران وجود دارد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد، شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را درباره موضوعات این مقاله برای ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *