مقالات

Duplex یا چاپ دورو چیست و چگونه کار می کند؟

Duplex یا چاپ دورو چیست و چگونه کار می کند؟

داپلکس یا چاپ دورو چیست

Duplex یا چاپ دورو چیست و چگونه کار می کند؟

داپلکس یا چاپ دورو چیست چاپ  دورو به این معنی است که می توانید با چرخاندن کاغذ پس از چاپ سمت اول، به صورت خودکار یا دستی روی هر طرف کاغذ با چاپگر خود چاپ کنید. برای چاپ دورو، مدل شما باید قابلیت داخلی داشته باشید. از سوی دیگر، چاپ ساده تنها امکان چاپ در یک طرف کاغذ را فراهم می کند.

چاپ دورو چگونه کار می کند؟

هنگامی که روی چاپگر و یا کپی خود کلیک می کنید. مشروط بر اینکه گزینه استفاده از هر دو طرف صفحه را در کادر صفحه انتخاب کرده باشید و چاپگر شما دارای عملکرد دو طرفه باشد، می توانید به صورت دورو چاپ یا کپی بگیرید و از هر دو طرف صفحه استفده کنید.

هنگامی که یک طرف چاپ شد، کاغذ به چاپگر باز می گردد –گاهی اوقات این کار باید به صورت دستی انجام شود- و در طرف مقابل صفحه چاپ می شود تا هر دو طرف به ترتیب درست استفاده و چاپ شوند. عملکرد  چاپ دورو به شما امکان می دهد با استفاده از هر دو طرف صفحه روی کاغذ صرفه جویی کنید و به محیط زیست کمک کنید.

چگونه می توانم چاپ دورو انجام بدهم؟

درمرحله اول به چاپگری نیاز دارید که دارای عملکرد دو طرفه باشد. اگر حرف D در انتهای مدل چاپگر شما آمده باشد دستگاه شما دارای این ویژگی است. مانند تمام فناوری های مرتبط با چاپگر و کپی، در دسترس بودن و راه اندازی چاپ دورو می تواند بین مدل های چاپگر بسیار متفاوت باشد.

چاپ دورو اتوماتیک

همان طور که از نام آن پیداست مدل هایی که دارای گزینه ای برای چاپ دورو خودکار هستند به شما این امکان را می دهند و همه اسناد شما به طور پیش فرض دو طرفه چاپ می شوند.

بسته به چاپگر شما، تنظیم چاپ دو طرفه خودکار از تنظیمات چاپگر از طریق رایانه یا از طریق تنظیمات چاپگر از طریق صفحه منو در چاپگر امکان پذیر خواد بود.

چاپ دورو دستی

بسته به نوع و مدل دستگاه کپی و چاپگرتان، ممکن است گزینه ای برای استفاده از چاپ دو طرفه خودکار نداشته باشید در عوض به طور کلی گزینه ای برای چاپ دورو دستی در نهایت به همان نتیجه نهایی یعنی چاپ دو طرفه می رسد تفاوت این است که شما در واقع باید پس از درخواست، کاغذ را خودتان بچرخانید.

امیدواریم این موضوع برخی از سوالاتی را که ممکن است در مورد چاپ دورو داشتید، روشن کرده باشد.

تلفن های مشاوره، پشتیبانی و فروش پویا شارپ : 88836703

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *