مقالات

12 راه آسان برای کاهش هزینه های چاپ

12 راه آسان برای کاهش هزینه های چاپ

 

12 راه آسان برای کاهش هزینه های چاپ

1)  چاپ یا ذخیره در PDF، نه کاغذ

اگر به آن مطلب فیزیکی نیاز ندارید، اجازه دهید مجازی بماند.

به جای انتخاب چاپگر در زمان ذخیره و توزیع سند نهایی خود Print to PDF را انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید سند را برای سوابق خود نگه دارید و بدون استفاده از جوهر، تونر یا کاغذ آن را به اشتراک بگذارید.

2) تا حد امکان سیاه و سفید چاپ کنید

هزینه هر کلیک برای چاپ رنگی می تواند 8 برابر هزینه سیاه و سفید باشد و برای استفاده به زمان و قدرت بیشتری نیاز دارد. بنابراین منطقی است که با چاپ سیاه و سفید مقداری صرفه جویی کنید.

3) دو صفحه را در یک برگه چاپ کنید

اما در صورت امکان، برای اسنادی که برای استفاده داخلی چاپ می شوند صفحات خود را دورو چاپ کنید که مصرف کاغذ را تا 50 درصد کاهش دهید.

4) حاشیه های خود را کاهش دهید

ترجیحا حاشیه چاپ خود را در Microsoft Word  از 1.25 اینچ به 0.75 اینچ تغییر دهید.

5) از فونت های به صرفه تر استفاده کنید

طبق تحقیقات انجام شده Ecofont ، Century Gothic و Times Roman از مقرون به صرفه ترین فونت ها هستند.

6) اثبات قبل از چاپ

از پیش نمایش چاپ استفاده کنید و به دنبال مشکلات طرح بندی و خطاهای چاپی باشید فقط چند ثانیه بیشتر وقت بگذارید تا مطمئن شوید آنچه در پیش نمایش می بینید همان چیزی است که می خواهید روی کاغذ ببینید. اگر تصویر برای چاپ روی کاغذ خیلی بزرگ است، می توانید اندازه تصویر را به %90 یا %80 یا در صورت نیاز کاهش دهید تا زمانی که تصویر روی صفحه قرار گیرد.

7) فقط آنچه که نیاز دارید چاپ کنید

آیا از یک صفحه آنلاین چاپ می گیرید؟ هنگامی که صفحه پرینت را باز می کنید مطمئن شوید که فقط صفحاتی را که می خواهید چاپ کنید مشخص کنید.

8) در صورت امکان اسکن کنید

در دستگاه چاپ چند منظوره خود از عمکلرد اسکن به ایمیل خود استاده کنید. به جای کپی کردن یک سند برای اشتراک گذاری با شخصی، آن را اسکن کرده و مستقیما از دستگاه کپی برای او ایمیل کنید. نه تنها در کاغذ و تونر صرفه جویی می کنید، بلکه به آن شخص امکان دسترسی به سند را از هر جایی که ایمیل داشته باشد، می دهید.

9) لطفا بعد از فشردن دکمه  چاپ مکث کنید

هنگامی که دکمه پرینت را زدید اتفاقی نیفتاد؟ قبل از اینکه دوباره آن را بزنید، به دنبال اعلان های چاپگر روی صفحه خود باشید، اگر چیزی وجود ندارد، دستگاه را بررسی کنید. ممکن است به کاغذ یا تونر نیاز داشته باشد. شما نمی خواهید پس از رفع مشکل 9 نسخه از هر چیزی را که چاپ می کردید دریافت کنید، فقط به این دلیل که دکمه چاپ را هشت بار دیگر فشار داده اید و انتظار نتایج متفاوت را دارید.

10) چاپگر خود را در حالت خواب قرار دهید

مانند بسیاری از لوازم خانگی و الکترونیکی دیگر، دستگاه های کپی و چاپگرها در  هنگام کار انرژی مصرف می کنند. با تنظیم دستگاه خود در حالت Stand by در زمانی که از آن استفاده نمی کنید و زمانی که از آن دور هستید، مانند آخر هفته و تعطیلات این کار را متوقف کنید. دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید و ببینید چگونه می توانید حالت “خواب” آن را تنظیم کنید.

11)چاپگر های شخصی را به حداقل برسانید یا حذف کنید

دستگاه های چاپ کوچکتر و جداگانه خود را در چاپگرهای چند کاره (MFP) کمتری ادغام کنید تا در فضای اداری خود به اشتراک گذاشته شوند. این دستگاه های بزرگتر نسبت به همتایان کوچکتر خود کار آمدتر هستند، راحت تر نگهداری می شوند.

12) راه حل خدمات چاپ مدیریت شده (MPS) را پیاده سازی کنید

انجام این کار می تواند بیشترین تاثیر را در بین تمام اقدامات ذکر شده در بالا داشته باشد و راهی آسان برای انجام آخرین نکته که یک پارچه سازی محیط چاپ شما است.

امیدواریم در این مقاله با ذکر این نکات کارآمد توانسته باشیم در صرفه جویی هزینه و زمان به شما کمک لازم را کرده باشیم.

تلفن های مشاوره، پشتیبانی و فروش پویا شارپ : 88836703

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *