دولوپر دستگاه کپی چیست؟ - فروشگاه پویا شارپ

دولوپر (Developer) به معمای توسعه­ دهنده می­باشد. کار دولوپر دستگاه کپی انتقال تونر روی سطح درام می­باشد. ذرات دولوپر در حالت اصلی از طریق میکروسکوپ قابل مشاهده و به شکل ستاره می­باشد. که تونر در داخل آن ستاره­ها جای گرفته و از حالت اختلاف پتانسیل بین تانک دولوپر و درام (های ولتاژ) بر روی درام که از طریق شارژ اصلی شارژ گردیده است، انتقال می­یابد.

دولوپر آلیاژ آهن می­باشد و جنس دولوپر در کیفیت کپی و مصرف تونر نقش مهمی دارد.

به طوری که اگر از دولوپر نامرغوب استفاده شود تونرریزی و همچنین دولوپر ریزی و خش بر روی درام جز ایراداتی است که در داخل دستگاه کپی به وجود می­آید. پس بنابراین برای یک کیفیت خوب و مطلوب و صرفه­ جویی در صرف تونر هزینه­ های نگهداری دستگاه­ کپی باید حتماً از دولوپر مرغوب فابریک استفاده شود.

انواع مدل­های دولوپر شارپ:

AR-202SD                  AR-271SD

AR-205SD                  AR-620SD

AR-208SD                  MX-235XT

AR-450SD                  MX-312FV

MX-500AV                MX-753AV

دستگاه کپی­ برداری دارای دو تکنولوژی آنالوگ و دیجیتال می­باشد که دستگاه­­های آنالوگ اکنون تولید نم­ی شوند. ولی دستگاه ­های دیجیتال تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. در دستگاه­ های دیجیتال از تکنولوژی ccd و لیزر استفاده شده است

شرح کار دستگاه کپی دولوپر شارپ

ابتدا اطلاعات از طریق حرکت اسکن (نور لامپ اسکن و آینه ­ها) به ccd منتقل شده و این اطلاعات وارد لیزر و از طریق بین لیزر و پولیگان تومور بر روی درام که از طریق شارژ اصلی (Main corona) شارژ شده منعکس می­گردد. و از طریق شارژ ترانسفر (Transfer corona) بر روی کاغذ تشکیل می­شود و در آخر بعد از عبور از نیوزینگ کپی کامل و ثابت می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *